Polonia Bydgoszcz vs Włókniarz Toruń

Dnia 15 maja 2016 roku gościliśmy u siebie drugą drużynę w tabeli, Włókniarza Toruń. Pogoda zapowiadała, że podczas tego meczu będzie trochę zimy, trochę lata. Pełni nadziei na zdobycie kolejnych trzech punktów po wysokim zwycięstwie nad Jedynką Aleksandrów Kujawski przystąpiliśmy do rozpoczęcia meczu. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmiał dokładnie o godzinie 11:00. Już na początku meczu tracimy bramkę po niesamowitej indywidualnej akcji zawodnika drużyny przeciwnej, który odpalił "turbo" wyprzedzając naszych obrońców i strzelając bramkę. Po stracie bramki od razu ruszyliśmy do ofensywy. mieliśmy dużo akcji, rzutów rożnych oraz wolnych. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zebraniu piłki przez jednego z naszych zawodników i wstrzeleniu jej w "piątkę" do Mateusza Łuczaka doprowadzamy do remisu. Zaledwie kilka minut później zdobywamy gola dającego nam prowadzenie dzięki kolejnemu rzutowi rożnemu i główce Mateusza Roczyńskiego. Gra toczyła się na naszych warunkach, sprawnie regulowaliśmy tempo gry, konstruowaliśmy składne akcje. Po 45 minutach zeszliśmy do szatni z wynikiem 2-1. Drugą połowę rozpoczęliśmy bardzo dobrze, stwarzaliśmy więcej okazji niż rywale, oddawaliśmy strzały z dystansu i wykonywaliśmy wiele stałych fragmentów gry, co poskutkowało kolejną bramką, zdobytą przez Kamila Dyksę, który najlepiej odnalazł się w polu karnym rywala. Kontrolując mecz, doprowadziliśmy do stanu wyniku 4-1 za sprawą Łukasza Chruściskiego po technicznym podcięciu piłki nad bramkarzem rywali w sytuacji "sam na sam". Tego dnia zarówno defensywa jak i ofensywa prezentowała wysoki poziom, dominowaliśmy w każdym sektorze boiska. Po przeprowadzeniu kilku zmian zdobywamy piątą bramkę po ładnej, kombinacyjnej akcji z tzw. "klepki" i gola pod koniec meczu zdobywa ponownie Łukasz Chruścicki. To spotkanie mogło podobać się widzom. Stało ono na wysokim poziomie i było przyjemne dla oka. Dzięki temu zwycięstwu wychodzimy ze strefy spadkowej mając 16 punktów na koncie. Za tydzień gościmy u siebie lokalnego rywala BKS Bydgoszcz. Serdecznie zapraszamy!