Polonia Bydgoszcz vs Włocłavia Włocławek

Dnia 9 kwietnia 2016 roku rozegraliśmy mecz z drużyną Włocłavii Włocławek na własnym stadionie. Do spotkania przystępowaliśmy w dobrych nastrojach, odpowiednio przygotowani. Odprawa w szatni miała bardzo motywujący charakter gdyż naszym celem było zdobycie tylko i wyłącznie trzech punktów po ostatnim przegranym meczu który wymknął nam się w ostatnich minutach spod kontroli. Godzina 18:00, słychać gwizdek oznajmiający rozpoczęcie spotkania. Włocłavia od początku ruszyła wysokim pressingiem co spowodowało dezorientację w naszych szeregach. Już w 10 minucie meczu po dośrodkowaniu z boku boiska tracimy pierwszą bramkę. Wyciągając wnioski z ostatniego spotkania, od razu ruszyliśmy do ofensywy by odrobić stratę i wyjść na prowadzenie. Okazji było dość sporo ale brakowało szczęścia i przysłowiowej "kropki nad i". Godne uwagi jest to, że w tym meczu sędzia pokazał aż 8 żółtych kartek dla naszych przeciwników. Cios za cios, akcja za akcję, byliśmy zdeterminowani, by strzelić wyrównującą bramkę co skutkowało wieloma faulami na nas. Wynik meczu pozostawał niezmienny aż do 75 minuty, kiedy to Łukasz Chruścicki po faulu na naszym zawodniku wykorzystuje jedenastkę strzelając bardzo pewnie i nie dając szans bramkarzowi. Podbudowani doprowadzeniem do remisu, chcieliśmy jak najszybciej strzelić kolejna bramkę. Nie było nam dane długo na to czekać, ponieważ zaledwie 5 minut później po zagraniu ręką w polu karnym Włocłavii po raz drugi do karnego podchodzi Łukasz i trafia do bramki rywali. Wynik spotkania, który w 80. minucie wskazywał na 2-1 dla nas, nie uległ zmianie już do końca meczu. Cieszy fakt, że pomimo straty pierwszej bramki nie podłamaliśmy się i pokazaliśmy charakter. Ten mecz mógł podobać się widzom, ponieważ stał na wysokim poziomie i przyniósł wiele emocji.