Unia Janikowo vs Polonia Bydgoszcz

Dnia 23 kwietnia 2016 roku rozegraliśmy mecz wyjazdowy z liderem tabeli, Unią Janikowo. Podbudowani zwycięstwem w poprzedniej kolejce, byliśmy pełni optymizmu jeśli chodzi o nadchodzący mecz. Mecz zaczął się stosunkowo wcześnie, o 10:00. Zaczęliśmy mierzyć siły, badać boisko, wyczuwać rywala. Staraliśmy się nie popełniać błędów, niestety straciliśmy bramkę w pierwszych minutach gry po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, co skończyło się dla nas fatalnie. Poddenerwowani pierwszą bramką, ruszyliśmy nieco agresywniej do przodu. Wyprowadzaliśmy wiele akcji skrzydłami, stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką przeciwnika. Mecz toczył się na wysokim poziomie, jednakże straciliśmy kolejną bramkę po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Do szatni zeszliśmy przy stanie 2-0 dla przeciwnika. W szatni otrzymaliśmy ostrą reprymendę od trenera i ruszyliśmy do boju. W drugiej połowie postanowiliśmy zdecydowanie przejąć inicjatywę i nacisnąć, stwarzaliśmy sobie wiele okazji, których niestety, nie zamienialiśmy na bramki. Zespół Unii w drugiej połowie bronił się jak mógł, nie pomogło nawet przejście przez nas na dwóch napastników i wzmocnienie ofensywy, ponieważ obrońcy i bramkarz skutecznie oddalali zagrożenie spod swojej bramki. Po jednym z wielu fauli popełnionych na naszym zawodniku, do piłki ustawionej na 17. metrze podszedł Mateusz Roczyński i uderzył piłkę płasko, po ziemi, nie dając szans bramkarzowi na jakąkolwiek reakcję. Niestety, nie mieliśmy już szans na wyrównanie, ponieważ po tej akcji sędzia zakończył mecz. Najbardziej szkoda niewykorzystanych sytuacji oraz braku szczęścia, które w tamtym dniu stało po stronie gospodarzy. Już w następną sobotę zmierzymy się z zespołem Lidera Wlocławek u siebie, w meczu z bezpośrednim rywalem w tabeli, czyli jak to się mówi, w meczu "o 6 punktów". Pokazaliśmy w tym meczu, że nawet z najlepszymi potrafimy walczyć i nie składamy broni. Zapraszamy na ulicę Sportową 2 w dniu 30.04.2016, godz:10:00.