Włocłavia Włocławek vs Polonia Bydgoszcz

Dnia 29 maja 2016 roku rozegraliśmy spotkanie z drużyną Włocłavii Włocławek na ich stadionie. Podbudowani niesamowitą serią, ruszyliśmy na podbój Włocławka. Pogoda tego dnia dawała się we znaki, brakowało wiatru, boisko było bardzo gorące oraz twarde. Mecz rozpoczęliśmy "z wysokiego C" aplikując bramkę gospodarzom po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową naszego jak zwykle niezawodnego napastnika, Łukasza Chruścickiego. Przeciwnicy podjęli rękawicę i ruszyli do kontrataku. Tego dnia świetnie spisywała się nasza defensywa, która czyściła wszystko przed szesnastym metrem. Na przerwę zeszliśmy z wynikiem 1-0. W drugiej połowie przeprowadziliśmy zmiany z powodu kontuzji kilku naszych graczy. Zmiennicy wnieśli wiele świeżości w szeregi naszego zespołu oraz ożywili grę. Nie brakowało gry kombinacyjnej, uruchamiania skrzydeł oraz dominacji w środku. W drugiej połowie mieliśmy okazję podwyższyć wynik spotkania, jednakże nie wykorzystaliśmy karnego. Trzeba przyznać, że bramkarz gospodarzy miał "dzień konia" ponieważ bronił wszystkie strzały oddawane na jego bramkę. Włocłavia nie złożyła jednak broni. Postanowiliśmy, że nie oddamy wypracowanego zwycięstwa za wszelką cenę. Na nasze szczęście, sztuka ta udała się nam w iście mistrzowskim wykonaniu. Pokazaliśmy charakter oraz wolę walki. Zaprezentowaliśmy wysoki poziom piłki oraz profesjonalizmu, jesteśmy coraz bliżej lidera tabeli, oddalamy się od strefy spadkowej. Podbudowani zwycięstwem liczymy na kolejne trzy oczka w kolejnym spotkaniu z drużyną Unii Janikowo.